Logo
Venster sluiten
InSided Media



Blog


Android aapt WP7 na: menu-knop verdwijnt, stipjesmenu komt in de plaats

Wanneer weten we dat een mobiel platform iets goeds heeft geïmplementeerd? Wanneer andere platformen het idee gaan overnemen. Dit lijkt het geval te zijn met de menu structuur van Windows Phone, waarbij verticale stippen aangeven dat er meer menumogelijkheden zijn. Google wil hun menu knop uitbannen en iets vergelijkbaars implementeren voor Android.

De nieuwste Galaxy Nexus en alle Ice Cream Sandwich-telefoons die volgen, hebben geen menuknop meer. In plaats daarvan krijgt de gebruiker verticale stippen te zien die aangeraakt kunnen worden wanneer een menu met meer mogelijkheden geopend kunt worden: de zogenaamde Action Bar. Google wil dat deze implementatie zich voortzet.

De Action Bar kennen we echter al langer in Windows Phone, waarbij meer menumogelijkheden getoond kunnen worden bij een aanraak- of sleepbeweging op de verticale stippen.

Helaas voor Google hebben veel Android-toestellen momenteel nog een menuknop, in de vorm van een hardwareknop dan wel een touchscreen button. Google laat ontwikkelaars dwingen de Action Bar-implementatie te kiezen, door apps alleen 'featured' te laten zijn in de Android Market wanneer ze hier aan voldoen.

 

 



Reacties


krab
Ingeburgerd 2816 reacties
28-01-2012 00:26

Sue Me!


haz
Is al aardig op weg 112 reacties
28-01-2012 09:06

Nou maar hopen voor Google dat er geen patent op zit


patrickl
Weet de weg 1138 reacties
28-01-2012 15:21

Dat plaatje is van de navigation bar (aan de onderkant van het scherm). Niet de action bar (die staat bijna aan de bovenkant van het scherm). Het gaat ook niet om de "menu knop", maar om de "overflow menu" knop.
Die knop is voor "oude" applicaties dus inderdaad wel nog zichtbaar in de navigation bar, maar het is de bedoeling om een action bar te gebruiken waar je dan je "overflow menu" knop op hebt voor extra menu items die niet op het scherm zelf passen.
Ik snap eerlijk gezegd die overstap niet. Vond het wel handig dat er een vaste menu knop op zat. Die riep dan ook echt het menu op (aan de onderkant van het scherm). Vraag me af of ze die menu's aan de onderkant gaan uitbannen. Zo niet dan wordt het alleen maar verwarrender. Het is ook niet echt handig om ineens helemaal bovenaan het scherm knoppen te moeten klikken). Misschien een kwestie van wennen.
Irritanter vind ik trouwens dat ze de zoekknop weggehaald hebben en dat ze de home knop hebben opgesplitst naar een "home knop" en een "recent app" knop. Vroeger drukte je voor dat laatste gewoon wat langer op de home knop. De zoek knop kon je dan altijd gebruiken om snel een globale zoekopdracht te starten (lang drukken) of om in de app zelf te zoeken (kort drukken).

Blijkbaar was het te moeilijk voor een hoop mensen om de lange druk op een knop te begrijpen. Waardoor voor de wel wat slimmere gebruikers nu de interface minder efficient is gemaakt.



Je moet ingelogd zijn om te kunnen reageren. Profiel aanmaken?