
Welkom bij het vernieuwde Pocketinfo.nl en leuk dat je jezelf gaat registreren!
Geen probleem. Dat kan de beste overkomen. Vul uw e-mailadres in om uw wachtwoord opnieuw in te stellen
Om je account te kunnen activeren moet er nog 1 laatste stap gedaan worden. Er is een mail verstuurd naar met een activatielink. Klik op de link in de mail om je account te activeren.
Je merkt dat het warme weer alweer vakantiegevoelens op begint te roepen. Er worden volop oplossingen bedacht om geen hoge rekeningen voor internet op de deurmat te krijgen na een bezoek aan het buitenland.
Gister berichtten we al over de limiet op internetkosten in het buitenland die Vodafone instelde. Voor Spanje-en Portugalgangers is er nu een handige oplossing: de prepaid vakantie-dongle van internet-op-reis.nl waarmee je onbeperkt kunt internetten voor een vast bedrag.
Vanaf  5,95 per dag kun je door middel van een usb-stick onbeperkt internetten. De vakantiedongle is alleen bedoeld voor e-mailen, surfen en Skype, dus je kunt niet onbeperkt gaan downloaden. De stick wordt verstuurd via TNT Post en valt uiterlijk één dag voor vertrek bij je in de bus. Je kunt de stick huren met een minimum van 7 dagen en een max van 30.
Mocht je op sommige plekken geen bereik hebben, dan treedt de dekkinggarantie in werking, Â dan wordt voor de dagen die je op die locatie doorbracht geen kosten in rekening gebracht. Meer informatie over deze handige prepaid dongle is te vinden op www.internet-op-reis.nl.
Reacties
Voor Nederlandse gebruikers van b.v. T-Mobile geldt dat de prepaiddongels vanaf nu uitgezet worden voor gebruik in het buitenland. Dit om aan de EU regulering te voldoen waarbij een datalimiet wordt ge?ist. Technisch zijn de systemen inmiddels zo goed gekoppeld dat je per direct een actueel beltegoed kan weergeven, alleen wil T-Mobile daar niet aan. Vermoedelijk om problemen te voorkomen als het een keer langer duurt.
Vraag is daarbij wel: wat is het risico voor een prepaidgebruiker. Je kan hoogstens je hele beltegoed opstoken, dus waarom meteen helemaal de prepaidklanten afsluiten voor buitenland gebruik. Dit geldt al helemaal voor een prepaidklant die slechts maximaal 50,- tegoed op zijn kaart heeft!
Als ik het goed begrijp krijg je bij de website waarnaar gelinkt wordt een Spaanse of Portugese USB Dongel voor UMTS. Het zal even rekenen zijn met de dagprijs tenopzichte van een lokale dataprepaid die je zelf koopt. Voor een sim inclusief bijvoorbeeld 1, 2 of 4 weken onbeperkt internet bij Vodafone Spanje ben je onder de 50,- Euro klaar. Je kan zo'n simkaart ook via eBay kopen. Met name in Spanje zijn er veel gebieden die geen UMTS/3G dekking hebben. In het Noorden is blijvoorbeeld met name de kust bedekt. Steden in het binnenland hebben vaak 1 mast die het centrum dekt. Zit je op 3 km buiten zo'n stad dan kan je je verbinding al vergeten (wel via GPRS te surfen). Het is raar dat in Spanje geen EDGE uitgerold is om het dekkingsgebied voor versneld dataverkeer te vergroten.
De Spaanse overheid heeft de afgelopen jaren flink subsidie gegeven om ook landelijke gebieden te laten voorzien van snel internet. Vodafone heeft veelvuldig ingeschreven om zo in landelijke gebieden met subsidie UMTS/3G aan te kunnen leggen. Helaas zijn de meeste inschrijvingen door Telefonica gewonnen die gekozen heeft voor het aansluiten van hele dorpen en steden via vaste verbindingen naar sateliet links. Mobiel heb je dan alleen GPRS helaas.
Leuk initiatief, maar erg prijzig?
Ik heb zelf al een aantal jaren een usb stick van Huawei.
Ik koop een prepaid kaartje voor 5 euro en vervolgens kan ik voor 20 euro een maand lang onbeperkt alles doen zonder datalimiet.
Dit heb ik inmiddels gebruikt in Italie, Oostenrijk, Frankrijk en Spanje.
Bij 3 weken vakantie ben ik dus 25 euro kwijt, in tegenstelling tot dit fenomeen, waar 3 weken mij 124,95 kost.
Een USB 3G modem koop je tegenwoordig al voor een euro of 35.
Nieuw Lid 2 reacties
ik gebruik inmiddels ook de usb stick van Huawei ik gebruikte voorheen altijd de dongel van KPN maar dat is mij niet bevallen. Ik heb voor de liefhebbers wat klachten over kpn op een rijtje gezet.
Dongel?
dongel werkt niet
KPN Forum: dongel werkt niet op laptop - KPN Gebruikers Groep helpdesk internet telefonie mobiel iptv digitenne experiabox
AllesAmerika.com Forum • Toon onderwerp - Prepaid internet dongel in de VS
Breekpunt.nl - Forum - dongel werkt niet op Win 7
Dongel, is dat iets voor mij???
Het Wii4all.nl Forum • Toon onderwerp - wii verbinden met kpn dongel
www.camperforum.nl :: Onderwerp bekijken - Gezocht: testers met Huawei E160 dongel
buitenlandsepartner.nl :: Bekijk onderwerp - Weet iemand of de Dongel van KPN werkt in Essen?
A.C. Ryan • View topic - Playon Wireless-N USB dongel verbinden met Airport Extreme
Computer!Totaal :: Bekijk onderwerp - Dongel icm iPad
Dongel van KPN page 2
VodaFone Forum: OUTLOOK EN DONGEL - VodaFone Gebruikers Groep helpdesk mobiel internet bellen.
Draadloos wifi dongle | One More Thing
[Cubase] Cubase 5 activatie licentie - Pagina 3 - homerecording.be forum
Draadloze netwerkkaart kopen - Nationaal Computer Forum
dongel - DreamBox Support
KPN dongel geeft geen kaart of netwerk gevonden
Internet / Wifi in Florida - Pagina 27 - Florida Forum
ZwedenWeb Forums • Toon onderwerp - Mobiel breedband (prepaid)
Fiets - Fiets Forum - Polar CS400 of Garmin Edge 705
Beetje raar om hier alles neer te zetten


De dongels van KPN zijn ook van Huawei
Volgens mij zijn dit geen klachten, maar verwachtingen die je hebt die niet waargemaakt kunnen worden, frustraties?
Misschien moet je eerst eens verdiepen in waar zo'n dongel voor bedoeld is, zeker niet voor internetten op je Garmin fietscomputer
Voorts stel je in het ene topic dat je gaat verhuizen naar Zweden en stel je de vraag of je de dongel ook in Zweden kan gebruiken. In een ander forum ga je naar Amerika en stel je de zelfde vraag?
Hoe serieus wil je genomen worden?
Ik heb zelf al een aantal jaren een usb stick van Huawei.
Ik koop een prepaid kaartje voor 5 euro en vervolgens kan ik voor 20 euro een maand lang onbeperkt alles doen zonder datalimiet.
Dit heb ik inmiddels gebruikt in Italie, Oostenrijk, Frankrijk en Spanje.
Bij 3 weken vakantie ben ik dus 25 euro kwijt, in tegenstelling tot dit fenomeen, waar 3 weken mij 124,95 kost.
Een USB 3G modem koop je tegenwoordig al voor een euro of 35.
Gerke, zou je hier eens wat meer over willen vertellen?
Ik ga dit jaar naar spanje, en voor E30,00 4 weken onbeperkt internet te hebben, heb ik wel oren naar.
Om niet opnieuw het wiel te hoeven uit te vinden zou ik graag van je horen welke provider, welk kaartje etc.
Je zou mij, en wellicht een hoop anderen, er een groot plezier mee doen.
Ik had in Spanje een simkaart prepaid van Movistar.es en daarbij was het volgens mij 21 euro voor 4 weken onbeperkt internet (alleen poort 80, 8080, 443 werkte daar).
Aangeschaft in een grote supermarkt, wel je paspoort/idkaart meenemen, ze moeten daar alles van je weten.
Is inmiddels wel 3 jaar geleden, dus weet niet of het nu nog steeds kan.
Ik had in Spanje een simkaart prepaid van Movistar.es en daarbij was het volgens mij 21 euro voor 4 weken onbeperkt internet (alleen poort 80, 8080, 443 werkte daar).
Aangeschaft in een grote supermarkt, wel je paspoort/idkaart meenemen, ze moeten daar alles van je weten.
Is inmiddels wel 3 jaar geleden, dus weet niet of het nu nog steeds kan.
Ik hoop dat het nu nog zo is, ik ga op zoek.
En het USB kaartje wat je gebruikt, werkt dat makkelijk?
En onder Windows 7?
In ieder geval bedankt tot zover.
Ik hoop dat het nu nog zo is, ik ga op zoek.
En het USB kaartje wat je gebruikt, werkt dat makkelijk?
En onder Windows 7?
In ieder geval bedankt tot zover.
Ik heb een Huawei E160 van Yess gekocht in Oostenrijk, simlockvrij. Was onder Windows 7 nog even een uitdaging, maar inmiddels is voor de meeste sticks van Huawei een patch uitgebracht voor Windows 7.
Om dichter bij huis een aan te schaffen kun je eens kijken naar http://www.routershop.nl/products/um...vrij-zwart.htm
Ok, dank je voor de info.
Is nog wel erg prijzig zo'n stick
Ok, dank je voor de info.
Is nog wel erg prijzig zo'n stick
Eenmalige aanschaf en jarenlang plezier
Of even naar Oostenrijk heen en weer: http://www.hofer.at/at/html/product_range/2744_4610.htm
Wat denk je: Kreeg ik een nieuwsbrief van de camping: Hebben ze over het hele terrein GRATIS Wifi
Ik heb vorig jaar in Oostenrijk ook zo'n Yesss kaartje gebruikt. Ideaal !
Bijna overal snel internet.
Dit jaar is Spanje weer aan de beurt dus even langs Vodafone ES.
Hola!
Mijn Italiaanse kaartje is nog geldig, dus ik hoef alleen maar voor 15 euro een maand onbeperkt aan te schaffen, ook bij ons op de camping is wifi, maar in de praktijk gaat het sneller via 3G
En weer goedkoper dit jaar, 10 euro een maand onbeperkt, en kijk eens wat een snelheid
Bijlage 1247
Mijn Italiaanse kaartje is nog geldig, dus ik hoef alleen maar voor 15 euro een maand onbeperkt aan te schaffen, ook bij ons op de camping is wifi, maar in de praktijk gaat het sneller via 3G
Tja, nou maak je me weer aan het twijfelen of ik nu wel of niet zo'n kaartje moet kopen.
Als ik zo je snelheid zie, wow!
Maar ja, dat moet je natuurlijk ook treffen met de dekking en drukte... (net als bij de Wifi op de camping!)
Je moet ingelogd zijn om te kunnen reageren. Profiel aanmaken?