Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken.Neem contact op >

Smartphones zijn er in uiteenlopende prijsklassen. Ben je op zoek naar een nieuw toestel en speelt geld geen rol? Dan is het aanbod eindeloos. In dit artikel hebben we drie high-end telefoons op een rij gezet die tot de absolute top behoren qua prestaties en mogelijkheden. Let wel: voor deze modellen moet je echt fors in de buidel tasten. Schrikt deze waarschuwing je niet af? Lees dan snel verder.

1. Samsung Galaxy S22 Ultra

Het is ruim anderhalf jaar geleden dat Samsung afscheid nam van de Note-telefoons. Dat betekent nog niet dat de Zuid-Koreaanse fabrikant definitief vaarwel heeft gezegd tegen deze lijn. Integendeel: de Note-serie heeft een naamsverandering ondergaan. Het topsegment van Samsung bestond tot voor kort uit twee families: de Galaxy S en Galaxy Note. In 2021 voegde de smartphonemaker beide series samen tot één reeks. Sindsdien leeft de Galaxy Note voort als de Galaxy S Ultra.

De nieuwste toevoeging in het high-end segment is de Samsung Galaxy S22 Ultra. Dat is het paradepaardje van de Galaxy S22-serie. Dat zien we niet alleen terug in het prijskaartje, maar ook in de features. De Galaxy S22 Ultra heeft een 6.8 inch Dynamic AMOLED 2X Infinity O display met een resolutie van 3080 bij 1440 pixels. Vanzelfsprekend beschikt het topmodel over een hogere verversingssnelheid van 120 hertz. Tevens heeft het scherm de hoogste helderheid ooit gemeten, namelijk 1750 nits.

Met de Galaxy S22 Ultra weet je zeker dat je altijd de juiste camera op zak hebt. De hoofdcamera telt maar liefst 108 megapixels en is voorzien van optische beeldstabilisatie (OIS). Daarnaast heeft hij een 12 megapixel ultragroothoeklens en twee 10 megapixel telefotolenzen. Daarmee kun je tot 10x optisch inzoomen en beschik je over 100x Space Zoom. Dankzij de 40 megapixel selfiecamera schiet je de scherpste plaatjes van jezelf. En vanzelfsprekend ontbreekt de S Pen niet.

Het instapmodel van de Galaxy S22 Ultra (8/128GB) heeft een adviesprijs van 1.249 euro. Voor extra RAM en opslagcapaciteit betaal je 1.349 euro (12/256B) of 1.449 euro (12/512GB). Mocht je toch enigszins schrikken van deze prijzen, dan zijn er goedkopere alternatieven. De belangrijkste verschillen tussen de Galaxy S22, Galaxy S22+ en Galaxy S22 Ultra vind je uiteraard op Pocketinfo.nl.

Samsung Galaxy S22 Ultra

2. Motorola Edge 30 Pro

Motorola ken je misschien van budgettelefoons en middenklassers als de Motorola Moto E40 of Motorola Moto G22. Het Amerikaanse technologiebedrijf heeft ook diverse vlaggenschepen in zijn assortiment. De nieuwste toevoeging in dit segment is de Motorola Edge 30 Pro. Met zijn 6.7 inch OLED-display is hij een fractie kleiner dan de Samsung Galaxy S22 Ultra. De schermresolutie bedraagt 1080 bij 2400 pixels, wat inhoudt dat hij minder scherp oogt dan Samsungs vlaggenschip. Bij normaal gebruik merk je hier echter niets van. Waar de Edge 30 Pro een streepje voor heeft, is dat het scherm 144 keer per seconde zichzelf ververst.

Waar het niet aan schort, is rekenkracht. De Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 is de krachtigste CPU die je momenteel kunt krijgen in een Android-telefoon. Deze octa-core processor haalt met gemak pieksnelheden die kunnen oplopen tot 3 GHz. De chipset wordt bovendien bijgestaan door 12 GB werkgeheugen en (uitbreidbaar) intern geheugen van 256 GB.

De Motorola Edge 30 Pro heeft achterop twee 50 megapixelcamera’s en een 2 megapixelcamera om diepte vast te leggen. De selfiecamera heeft een resolutie van maar liefst 60 megapixels. De 4800 mAh batterij bevat genoeg power om de hele dag mee door te komen.

De Motorola Edge 30 Pro is enkel verkrijgbaar in de kleur Cosmos Blue. Afgezien van de high-end specificaties heeft het vlaggenschip van Motorola nog een ander pluspunt ten opzichte van de concurrentie: zijn adviesprijs. Het toestel gaat over de toonbank vanaf 799 euro. Daarmee is hij een stuk voordeliger dan de andere topmodellen in het hoogste prijssegment. Dan is wellicht een reden om de Edge 30 Pro serieus te overwegen als je een nieuwe telefoon zoekt.

Motorola Edge 30 Pro

3. iPhone 13 Pro Max

Als je high-end vlaggenschip zegt, dan mag Apple vanzelfsprekend niet ontbreken. Het grootste en krachtigste toestel dat Apple momenteel verkoopt, is de iPhone 13 Pro Max. Met zijn 6.7 inch Super Retina XDR-display met adaptieve refresh-rate tot 120 hertz is dit zonder twijfel een toptoestel om naar je favoriete films en series te kijken. Of je nou de hele dag grafisch veeleisende games wil spelen of andere applicaties die veel rekenkracht vergen wil draaien, de A15 Bionic hexa-core chip draait daar zijn handen niet voor om. Deze bestaat uit 2 high-performance en 4 efficiency cores.

Naast een gewone lens is de iPhone 13 Pro Max tevens uitgerust met een ultragroothoeklens en een telelens. Hiermee heb je de beschikking over 6x optische zoom en tot 15x digitale zoom. Met de optie Diepteregeling bepaal je zelf de scherpte-diepte-effecten van portretfoto’s. Portretbelichting bestaat al enkele jaren, maar wordt bij iedere generatie iPhone steeds beter. Het topmodel is bovendien voorzien van LiDAR-scanner. Foto’s die je in het schemerlicht schiet komen hiermee nog beter uit de verf. Verder zorgt het ervoor dat de autofocus bij weinig licht nog beter werkt.

De iPhone 13 Pro Max is er in vier kleuren: zilver, grafiet, goud en Sierra Blue. De adviesprijs van het toestel is afhankelijk van de opslagcapaciteit. Het basismodel met 128 GB RAM kost zo’n 1.250 euro. Denk je hier niet genoeg aan te hebben? Dan ben je aangewezen op een uitvoering met extra opslagruimte. Voor een toestel met 1 TB intern geheugen ben je ruim 1.700 euro lichter. Daarmee is de iPhone 13 Pro Max het duurste toestel op deze lijst.

Zijn de smartphones op deze lijst toch iets te duur voor jouw smaak? We hebben ook een top van onze favoriete budgettelefoons en onze favoriete middenklassers van dit moment. 

Apple iPhone 13 Pro Max
Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken.Neem contact op >

Gerelateerde artikelen