Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken.Neem contact op >

Microsoft heeft de verkoop van de Microsoft Band 2 per direct gestaakt. Ook de SDK-ontwikkelaarskit is niet langer beschikbaar en is het team dat zich bezighoudt met de ontwikkeling van de wearable ontbonden. Tot slot hoeven we dit jaar niet op een nieuwe wearable van het Amerikaanse hard- en softwarebedrijf te rekenen.

Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf tegenover ZDNET.

Het is 2014 als Microsoft zijn eerste wearables introduceert: de Microsoft Band. Een jaar later volgt diens opvolger, de Microsoft Band 2. Wie hoopte dat het in Redmond gevestigde bedrijf dit jaar de derde generatie van sport- en activity tracker zou uitbrengen, komt bedrogen uit. Een groot succes zijn de Band en Band 2 nooit geweest: zo zijn ze bijvoorbeeld hier in Nederland nooit in de schappen verschenen. Microsoft heeft daarom eieren voor zijn geld gekozen en besloten om de verkoop van de Microsoft Band 2 in zijn totaliteit te staken.

Als je goed zoekt op de Amerikaanse site van Microsoft, dan tref je de wearables nog wel aan. De verkoopknop is echter onklaar gemaakt. Zodoende kun je hem dus niet in je winkelwagentje leggen, afrekenen en kopen. Verwijzingen naar het product op andere pagina’s van de site zijn weggehaald.

Geen Microsoft Band 3

Maar daar blijkt het niet bij. Ook de Software Development Kit (SDK), een tool voor ontwikkelaars om hun eigen apps voor de Microsoft Band te maken, is offline gehaald. Dat betekent dus dat we vanaf nu niet hoeven te rekenen op nieuwe toepassingen voor de wearable.

Ook het team dat Windows 10 naar de Band moest brengen is ontbonden. De medewerkers worden bij andere afdelingen bij het bedrijf geplaatst.

Tot slot zijn plannen voor een Microsoft Band 3 voorlopig in de ijskast gezet. Volgens het geruchtencircuit wilde het Amerikaanse hard- en softwarebedrijf het product dit jaar nog op de markt brengen, maar ziet daar nu van af. Anonieme bronnen laten tegenover ZDNET weten dat Microsoft nog niet definitief de stekker uit de Band heeft getrokken. Mogelijk krijgen we de Band 3 dus pas volgend jaar te zien.

In een reactie laat een woordvoerder van Microsoft het volgende weten:

“We have sold through our existing Band 2 inventory and have no plans to release another Band device this year. We remain committed to supporting our Microsoft Band 2 customers through Microsoft Stores and our customer support channels and will continue to invest in the Microsoft Health platform, which is open to all hardware and apps partners across Windows, iOS, and Android devices.”

Mogelijk gebruikt Microsoft deze adempauze om de Band en bijbehorende Health-app te verbeteren. Oftewel, terug naar de tekentafel.

Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken.Neem contact op >

Gerelateerde artikelen