Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken. Neem contact op >

Lenovo, het moederbedrijf van Motorola, heeft dinsdag een nieuwe budgettelefoon gelanceerd: de Motorola Moto G52. Het toestel heeft onder meer een 6.6 inch OLED-scherm, twee camera’s en een 5000 mAh batterij. Het toestel is vanaf half mei verkrijgbaar vanaf 250 euro.

We zagen de Motorola Moto G52 al eerder voorbijkomen. Begin april plaatste de Amerikaanse techjournalist Evan Blass de eerste plaatjes van het toestel online. Ook deelde hij toen de specificaties van de telefoon. Nu blijkt dat hij het helemaal bij het juiste eind had.

Motorola Moto G52 officieel: dit zijn de specificaties

De Motorola Moto G52 heeft een 6.6 inch groot OLED-scherm. Dat is een aangename upgrade ten opzichte van zijn voorganger, de Moto G52. Die had namelijk nog een LCD-paneel. Met een OLED-scherm zien kleuren er feller en levendiger uit. Daarnaast springen OLED-displays zuiniger om met energie dan LCD-schermen. Allemaal pluspunten waar smartphonegebruikers van houden.

Het scherm heeft een FHD+ resolutie van 1080 bij 2400 pixels en ververst 90 keer per seconde het beeld. Dat is iets minder dan zijn voorganger, die een verversingsratio van 120 hertz had. In praktijk zullen je ogen waarschijnlijk het verschil niet merken. De behuizing is IP52 gecertificeerd.

De Motorola Moto G52 wordt afgeleverd met Qualcomm Snapdragon 680, een octa-core processor met pieksnelheden tot 2,4 GHz. Deze gaat gepaard met Adreno 610 GPU. Er komt een uitvoering met 4 GB en 6 GB werkgeheugen. De opslagcapaciteit bedraagt 128 GB of 256 GB. Mocht dat te weinig opslagruimte zijn, dan hebben we goed nieuws: met een microSD-kaart haal je voor enkele tientjes extra geheugen in huis. Je kunt er ook voor kiezen om een tweede simkaart in de telefoon te stoppen.

Twee camera’s en een dieptesensor, maar geen 5G

Aan de achterkant van de Motorola Moto G52 vinden we twee camera’s. De hoofdcamera heeft een resolutie van 50 megapixels, maar is helaas niet voorzien van optische beeldstabilisatie. Om scherpe, onbewogen plaatjes te schieten moet je dus vaste handen hebben, of een muurtje of bankje gebruiken voor stabiliteit.

De tweede camera is uitgerust met een 8 megapixel ultragroothoeklens. Tot slot heeft de Moto G52 een dieptesensor aan de achterkant. Deze is bedoeld om objecten van zeer dichtbij te fotograferen. Deze heeft een resolutie van 2 megapixels. Voorop heeft Motorola een 16 megapixel selfiecamera geplaatst.

We mogen de 5000 mAh batterij uiteraard niet vergeten. Deze kan met een snelheid van maximaal 30 watt worden opgeladen. Verder is de Moto G52 voorzien van twee speakers, een USB-C aansluiting en 3.5mm audio jack. Ondersteuning voor 5G biedt hij niet. Tot slot wordt hij met Android 12 afgeleverd, de nieuwste versie van Googles besturingssysteem.

Prijs en verkrijgbaarheid

De Motorola Moto G52 is verkrijgbaar in het grijs, zwart en wit. Hij ligt vanaf ‘medio mei’ in ons land in de winkels. De adviesprijs bedraagt 250 euro voor het instapmodel.

Heb je wat meer geld te besteden? Dan is de Motorola Edge 30 Pro het overwegen waard. Dit vlaggenschip is nu al te koop voor 799 euro.

 

Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken. Neem contact op >

Gerelateerde artikelen