Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken. Neem contact op >

We nemen jullie graag weer eens even terug in de tijd, de tijd waarin fabrikanten nog alles probeerde om nieuwe technieken aan de man te brengen. En zo komen wij snel uit bij het fenomeen 3D-telefoons. Voor de oude garde onder ons kennen we misschien nog wel de HTC EVO 3D en de LG Optimus 3D. Het waren een tweetal smartphones met mogelijkheden om foto’s in 3D te maken en veelden in 3D te tonen. Toch waren het zeker niet de eerste smartphones met deze functionaliteit.

De eerste 3D telefoon

Als wij echter moeten terugkijken in de geschiedenis van de 3D telefoon komen wij als eerste uit bij de Sharp. De Sharp mova SH251iS werd in 2002 al gelanceerd en was enkel leverbaar in Japan bij de provider BTT DoCoMo. Het was de eerste telefoon met mogelijkheden om beelden in 3D te vertonen en om afbeeldingen om te zetten in 3D. Foto’s maken in 3D was nog niet mogelijk en ook het 3D effect was nog enigzins te verwaarlozen. Er werd zo nu en dan wel eens diepte ontdekt, maar meer was het ook niet. De telefoon beschikte over een 65K-kleuren display met een maximale afmeting van 2.2 inch. Hierna werd het weer even stil rondom 3D totdat in 2007 Samsung met een 3D telefoon op de markt kwam. Met de Samsung SCH-B710 was het wel mogelijk om foto’s in 3D te maken en het was dan ook de eerste telefoon met deze mogelijkheden. De techniek om 3D op het beeld te tonen was exact hetzelfde als dat bij Sharp en zo ook het formaat van het beeldscherm. Het waren de eerste pogingen om ook 3D naar de telefoon te brengen.

De laatste pogingen

De allerlaatste pogingen voor het maken van een 3D telefoon kwamen van HTC en LG met respectievelijk de EVO 3D en de Optimus 3D. Het waren de eerste smartphones met deze techniek en uiteraard waren deze modellen ook in staat om foto’s in 3D te maken. Alhoewel de opkomst groots werd aangekondigd bleef de consument ver van de smartphones weg en werd het nooit echt een commercieel succes. Ondanks dat de smartphones met veel tromgeroffel op het podium werden gepresenteerd verlieten ze het toneel toch in stilte. Hiermee kwam ook een einde aan een tijdperk van 3D smartphones, want sindsdien heeft geen enkele fabrikant ooit nog pogingen ondernomen om weer eens met 3D aan de gang te gaan.

Wij zijn eigenlijk wel benieuwd wie een dergelijke smartphone ooit in het bezit heeft gehad en hoe zijn ervaring hierin is geweest!

Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken. Neem contact op >

Gerelateerde artikelen