Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken. Neem contact op >

We zijn slechts enkele uren verwijderd van Samsungs Galaxy A event. Eén van de telefoons die dan vermoedelijk het levenslicht ziet, is de Samsung Galaxy A53 5G. Nog voor de lancering is het toestel in een hands-on video op YouTube te bewonderen. Benieuwd wat we van de aanstaande middenklasser kunnen verwachten? Lees dan snel verder.

Het Samsung Galaxy A evenement vindt vandaag om 15:00 Nederlandse tijd plaats. Naar verwachting onthult de Zuid-Koreaanse fabrikant drie nieuwe smartphones uit het mid-range segment: de Samsung Galaxy A33 5G, de Samsung Galaxy A53 5G en Samsung Galaxy A73 5G. De afgelopen weken hebben we meer dan eens geruchten voorbij zien komen over het trio. Eerder deze week nog lekten foto’s en details uit over de Galaxy A33 5G.

Nu is het de beurt aan de Galaxy A53 5G. Op YouTube is een video verschenen waarin het toestel uit de doos wordt gehaald. Zodoende weten we dat hij bijna als twee druppels water op zijn voorganger lijkt, inclusief een camera-eiland dat uit de behuizing steekt.

Klein verschil is dat de randen niet langer rond aflopen in de zijkant van de behuizing, maar dat de telefoon een platte voor- en achterkant heeft. Verder heeft Samsung de koptelefoonaansluiting verwijderd, die afgelopen jaar wel nog van de partij was.

Groot en haarscherp scherm en camera-eiland met vier camera’s

De technische specificaties die we in de hands-on video’s horen, komen overeen met de details die we eerder over de Galaxy A53 5G hebben gehoord. Dat betekent dat de nieuwkomer, net als zijn voorganger, een 6.5 inch groot Super AMOLED-display krijgt. Deze heeft een HD+ resolutie van 1080 bij 2400 pixels en ververst het scherm 120 keer per seconde. Onder het scherm bevindt zich een optische vingerafdruksensor.

Het camera-eiland aan de achterkant bestaat uit vier camera’s. De primaire camera krijgt naar verluidt een resolutie van 64 megapixels en optische beeldstabilisatie (OIS). Samsung heeft ervoor gekozen om de Galaxy A53 5G een ultragroothoeklens met een resolutie van 12 megapixels te geven. Net als vorig jaar betekent dat geen telefotolens. Verder heeft de middenmoter twee 5 megapixelcamera’s: één voor macrofotografie en één om scherpte-diepte-informatie vast te leggen. Aan de voorkant zit een 32 megapixel selfiecamera.

Nieuwe chipset van Samsung en extra grote accucapaciteit

In de hands-on video suggereert de filmmaker dat de Samsung Galaxy A53 5G is uitgerust met een gloednieuwe chipset uit de stal van Samsung: de Exynos 1280. Technische details over de CPU kennen we niet. Als we de geruchten moeten geloven, gaat het om een octa-core processor met kloksnelheden die kunnen oplopen tot 2,4 GHz.

Naar verluidt kunnen we twee varianten van de middenklasser verwachten. Het basismodel is uitgerust met 6 GB werkgeheugen en 128 GB aan opslagcapaciteit. De duurdere uitvoering heeft 8 GB RAM en 256 GB aan intern geheugen. Er is ruimte voor twee nano-simkaarten, of één simkaart en een microSD-kaart.

De accucapaciteit is ongeveer 10 procent groter dan afgelopen jaar, namelijk 5000 mAh. De Galaxy A53 5G ondersteunt 25 watt Fast Charging, maar de bijbehorende adapter is niet in de doos inbegrepen. Deze zul je zelf moeten aanschaffen. Het toestel kan overweg met 5G, LTE, WiFi 5, NFC, GPS en Bluetooth 5 en is voorzien van een USB-C aansluiting. Tot slot wordt hij afgeleverd met Android 12, de nieuwste versie van Googles besturingssysteem. Volgens de unboxer krijgt de Galaxy A53 5G gegarandeerd een upgrade naar Android 13, dat naar verwachting in of rond september wordt gelanceerd door Google.

Beschikbaarheid en prijs Samsung Galaxy A53 5G

Tijdens het Galaxy A event zal Samsung de specificaties van de Samsung Galaxy A53 5G officieel bekendmaken. Dan krijgen we hopelijk ook meer duidelijkheid over de beschikbaar en adviesprijs. Wanneer hij in de winkels ligt, kunnen we nu nog niet zeggen. Volgens de geruchten gaat het toestel over de toonbank voor 349 euro.

Samsung Galaxy A53 5G

Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken. Neem contact op >

Gerelateerde artikelen