Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken. Neem contact op >

Op het Galaxy Unpacked 2022 evenement onthulde Samsung drie nieuwe topmodellen: de Samsung Galaxy S22, Samsung Galaxy S22+ en Samsung Galaxy S22 Ultra. Als je op zoek bent naar een nieuwe Android-telefoon, maken de Koreanen het niet bepaald gemakkelijk voor je. Om je te helpen in je keuze hebben we de drie grootste en belangrijkste verschillen tussen de vlaggenschepen voor je op een rij gezet.

Smartphoneliefhebbers konden afgelopen week hun hart ophalen tijdens het Galaxy Unpacked event. Tijdens de presentatie die digitaal plaatsvond, maakten we kennis met de Samsung Galaxy S22 familie. Drie high-end vlaggenschepen die het toonbeeld zijn voor alle nieuwe Android-smartphones die we aankomend jaar gaan zien. Samsung schept hoge verwachtingen, dat staat als een paal boven water.

Wie op zoek is naar een nieuwe Android-telefoon, staat voor een uitdaging. Alle drie de modellen zijn kanjers, met de nodige overeenkomsten en verschillen. Zo maakt het wat betreft rekenkracht niet uit welk toestel je neemt. Het trio is voorzien van een Exynos 2200 octa-core processor, 8 GB werkgeheugen en 128 GB of 256 GB aan intern geheugen. Verder zijn ze stof- en waterbestendig dankzij de IP-68 certificering en het Armor Aluminium Frame en ondersteuning ze Fast Charging en Qi Wireless Charging.

In dit artikel staan we stil bij de verschillen tussen de Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ en Galaxy S22 Ultra. Om onszelf te beperken houden we het bij 3 eigenschappen, namelijk het beeldscherm, het camerasysteem en de adviesprijs.

1. Beeldscherm

Alle drie de Galaxy-telefoons hebben een AMOLED-display. Daar hoef je dus geen aandacht te besteden als je nadenkt over je volgende smartphone. Ook worden ze goed beschermd tegen krassen en stoten door Corning Gorilla Glass Victus+. De verversingssnelheid bedraagt bij alle drie 120 hertz. Tot slot hebben ze een ultrasone vingerafdrukscanner onder het beeldscherm.

Het verschil zit hem in de schermgrootte en resolutie. De Samsung Galaxy S22 heeft het compactste scherm van het trio: deze is 6.1 inch in doorsnee. De Galaxy S22+ is met een beelddiagonaal van 6.6 inch een stuk forser. De Galaxy S22 Ultra heeft een display dat maar liefst 6.8 inch in doorsnee is. Alsof je met een kleine tablet op zak rondloopt. Voor de S22+ en S22 Ultra heb je gegarandeerd twee handen nodig om hem te bedienen. Bovendien is het ook maar de vraag of ze comfortabel in je broekzak of rugzak passen.

Samsung Galaxy S22 serie

De Galaxy S22 en Galaxy S22+ hebben een FHD+ resolutie van 1080 bij 2340 pixels. Alles ziet er hierdoor haarscherp uit. Voor nog meer scherpte moet je bij de Galaxy S22 Ultra zijn. Deze telt 1440 bij 3080 pixels (QHD+). Een hogere resolutie betekent wel dat het scherm meer stroom verbruikt. Daar staat tegenover dat het paradepaardje de grootste accu heeft van het stel en dus langer meegaat.

Dankzij Vision Booster ligt de maximale schermhelderheid van de Galaxy S22+ en Galaxy S22 Ultra op 1750 nits. De Galaxy S22 komt niet verder dan 1350 nits. Dat is nog steeds kraakhelder, maar zodra je in de felle zon staat merk je al snel het verschil.

2. Camera’s

Schiet jij het liefst de hele dag door plaatjes van jezelf of je omgeving? Dan ben je beter af met de Samsung Galaxy S22 Ultra. Deze heeft het betere camerasysteem van de drie. Om te beginnen heeft hij geen drie, maar vier camera’s aan de achterzijde. De primaire camera heeft een resolutie van maar liefst 108 megapixels en optische beeldstabilisatie (OIS). Daarnaast heeft hij een ultragroothoeklens met een resolutie van 12 megapixels en twee 10 megapixel telefotolenzen. Deze laatste zijn, net als de hoofdcamera uitgerust met optische beeldstabilisatie.

De Galaxy S22 en Galaxy S22+ schieten met hun camerasysteem plaatjes met 3x optische zoom en 30x Space Zoom. Hun grote broer kan nog een stuk verder inzoomen, namelijk 10x optische zoom of 100x Space Zoom. Van de Space Zoom hoef je geen topkwaliteit te verwachten. Dat geldt niet voor de optische zoom. Het betekent simpelweg dat de Galaxy S22 Ultra beter kan inzoomen op onderwerpen die in de verte staan, zonder daarbij aan kwaliteit te hoeven inleveren.

Alle drie de toestellen zijn voorzien van Big Pixel Sensor en Super Clear Glass. De eerste feature vergroot pixels om meer licht in je foto’s te trekken. Super Clear Glass verminder de schittering van het aanwezige licht als je in het donker plaatjes schiet of video’s opneemt. De Galaxy S22 Ultra heeft daarnaast Adaptive Pixel technologie en Detail Enhancer. Als het licht gedimd is, schakelt de 108 megapixelcamera automatisch over naar de 12 megapixelmodus met hogere lichtgevoeligheid. Detail Enhancer past de schaduwen en highlights aan om een realistisch diepte-effect te creëren.

De Galaxy S22 en S22+ hebben voorop een selfiecamera met een resolutie van 10 megapixels. De Galaxy S22 Ultra heeft van Samsung een 40 megapixel selfiecamera gekregen. Een hogere resolutie betekent meer details en scherpte en minder ruis.

Samsung Galaxy S22 Ultra

3. Adviesprijzen

Je voelt het waarschijnlijk al aan je water: de Samsung Galaxy S22 Ultra is de duurst van de drie. Deze begint bij 1.249 euro. Er is tevens een uitvoering met 12 GB RAM en 256 GB of 512 GB geheugen. Hier hangt een prijskaartje van respectievelijk 1.349 euro en 1.449 euro aan. Overigens is de Galaxy S22 Ultra het enige toestel die uit de voeten kan met de S Pen. Deze krijg je cadeau van Samsung.

De Samsung Galaxy S22 is het vriendelijkst voor je portemonnee. Hiervoor moet je 849 euro (8/128 GB) of 899 euro (8/256 GB) neerleggen. De Galaxy S22+ is 200 euro duurder. Aan de basisuitvoering van dit model (8/128 GB) hangt een prijskaartje van 1.049 euro. Voor dezelfde hoeveelheid werkgeheugen maar twee keer zoveel opslagcapaciteit ben je 1.099 euro kwijt.

 

En, ben je eruit? Weet je na het lezen van dit artikel naar welk toestel jouw voorkeur uitgaat? Als je vóór 10 maart een van deze drie Android-telefoons bestelt, krijg je de Galaxy Buds Pro ter waarde van 229 euro er gratis en voor niets bij.

Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken. Neem contact op >

Gerelateerde artikelen