Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken. Neem contact op >

Woensdag heeft Samsung op het Galaxy Unpacked 2022 event drie nieuwe Android-tablets uit de doeken gedaan. Het gaat om de Samsung Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ en Galaxy Tab S8 Ultra. De tablets liggen vanaf vrijdag 25 februari in de winkel vanaf 749 euro. Als je nu bestelt krijg je van Samsung een extraatje cadeau. Nieuwsgierig geworden? Lees dan snel verder.

Het is al weer zo’n anderhalf jaar geleden dat Samsung voor het laatst premium Android-tablets onthulde. Dat waren de Samsung Galaxy Tab S7 en Galaxy Tab S7+. Het lange wachten is dan eindelijk beloond. Op het Galaxy Unpacked 2022 evenement werden we getrakteerd op niet één, niet twee, maar drie nieuwe Android-tablets. In dit artikel staan we stil bij de Galaxy Tab S8 serie.

Samsung Galaxy Tab S8 in een notendop

De Samsung Galaxy Tab S8 is met zijn 11 inch grote LCD-scherm de kleinste van het trio. Door de QHD+ resolutie zien zelfs de kleinste details er haarscherp uit. Animaties rollen vloeiend over het scherm dankzij de verversingssnelheid van 120 hertz.

Onder de motorkap vinden we de Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Volgens Samsung is de chipset 52 procent sneller dan zijn voorganger. De grafische processor of GPU, een Adreno 730, is naar eigen zeggen 24 procent sneller ten opzichte van het vorige topmodel. Niet alleen de (grafische) rekenkracht is op niveau gebracht: dat geldt ook voor de verbindingssnelheid. De Galaxy Tab S8-serie is voorzien van WiFi 6E. Bestanden en data uitwisselen gaat daarmee tot snelheden van 2,4 Gbps.

De Galaxy Tab S8 heeft achterop een 12 en 6 megapixelcamera. Daarmee kun je video’s in 4K opnemen. Als de LumaFusion-app beschikbaar is, kun je de bijgeleverde S Pen gebruiken om dergelijke video’s mee te bewerken. Om te videobellen heeft Samsung voorop een 12 megapixelcamera geplaatst.

Samsung Galaxy Tab S8

S Pen en 5G-connectiviteit

Omdat de Galaxy Tab S8 de kleinste Android-tablet van het stel is, heeft hij ook de kleinste accu. Deze heeft een vermogen van 8000 mAh. Dankzij 45 watt Fast Charging is hij in no-time weer op volle kracht. Net als bij de Samsung Galaxy S22 smartphones belooft Samsung dat ook de Galaxy Tab S8 tablets extra lang softwareondersteuning krijgen. De Koreanen beloven vier grote Android-updates en vijf jaar lang beveiligingsupdates uit te rollen.

Alle tablets in de Galaxy Tab S8-reeks krijgen een stylus: de S Pen. Deze is magnetisch gekoppeld aan de achterkant van de Armor Aluminium behuizing, net onder de camera’s. Samsung zegt dat het een gloednieuwe digitale pen is om mee te schrijven, notities te maken, tekenen en schilderen. Naar eigen zeggen heeft de stylus een super lage latency, waardoor het net lijkt alsof je met een pen op papier tekent.

Net als zijn voorganger krijgt de Galaxy Tab S8 vier stereo speakers van AKG. Een oplader zit niet in de doos. Naast de WiFi only variant zijn er van ieder model ook uitvoeringen met 5G-connectiviteit.

Dit moet je weten over de Samsung Galaxy Tab S8+ en Galaxy Tab S8 Ultra

De Samsung Galaxy Tab S8+ en Galaxy Tab S8 Ultra hebben nagenoeg dezelfde specificaties als het instapmodel. Het voornaamste verschil zit hem in het beeldscherm. De twee grote Android-broers hebben van Samsung een QHD+ Super AMOLED-display gekregen in plaats van een LCD-paneel. Kleuren zien er daardoor nog voller en verzadigder uit en de contrasten zijn ook een stuk beter. Bovendien ligt het energieverbruik een stuk lager. De Galaxy Tab S8+ heeft een 12.4 inch scherm. Het display van de Galaxy Tab S8 Ultra is 14.6 inch in doorsnee.

De accucapaciteit van de andere twee familieleden is eveneens groter. Van de Galaxy Tab S8+ is deze 10.090 mAh, bij de Galaxy Tab S8 Ultra 11.200 mAh. De laatste heeft verder een variant met 16 GB werkgeheugen en een opslagcapaciteit van maximaal 512 GB. Tot slot heeft het topmodel aan de voorzijde niet één, maar twee 12 megapixel selfiecamera’s. Dat moet een nog scherper en helderder beeld opleven als je gaat videobellen.

Samsung Galaxy Tab S8

Adviesprijzen

De Samsung Galaxy Tab S8 is verkrijgbaar vanaf 749 euro. Daarvoor krijg je de basisuitvoering met 8 GB werkgeheugen en 128 GB aan opslagruimte. Voor extra geheugen (256 GB) ben je 799 euro kwijt. Aan de Galaxy Tab S8+ hangt een prijskaartje van minimaal 949 euro. Voor meer opslagcapaciteit moet je 999 euro ophoesten.

De Galaxy Tab S8 Ultra is, zoals de naam al enigszins verklapt, het duurste model. Daarvoor ben je 1.149 euro lichter. Voor dat geld krijg je de uitvoering met 8 GB RAM en 128 GB aan intern geheugen. De variant met 16 GB werkgeheugen en een opslagcapaciteit van 512 GB kost 1.449 euro. Als je naast WiFi ook gebruik wil kunnen maken van 5G, moet je nog eens 150 euro extra op tafel leggen. Dat geldt voor alle modellen.

Alle drie de tablets zijn vanaf 25 februari verkrijgbaar. Wie een tablet in de pre-orderperiode bestelt, krijgt een cadeautje van Samsung. Als je de Galaxy Tab S8 of Galaxy Tab S8+ reserveert, krijg je een Book Cover Keyboard Slim ter waarde van respectievelijk 139 euro en 159 euro er gratis bij. Bij de Galaxy Tab S8 Ultra krijg je een Book Cover Keyboard met een winkelwaarde van 349 euro.

Specificaties Samsung Galaxy Tab S8-serie

  Samsung Galaxy Tab S8 Samsung Galaxy Tab S8+ Samsung Galaxy Tab S8 Ultra
Beeldscherm 11 inch LCD-display, QHD+ resolutie, 120 hertz 12.4 inch Super AMOLED, QHD+ resolutie, 120 hertz 14.6 inch Super AMOLED display, QHD+ resolutie, 120 hertz
Software Android 12 met Samsung One UI 4.1 Android 12 met Samsung One UI 4.1 Android 12 met Samsung One UI 4.1
Processor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (SM8450), octa-core met kloksnelheid van 3,0 GHz Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (SM8450), octa-core met kloksnelheid van 3,0 GHz Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (SM8450), octa-core met kloksnelheid van 3,0 GHz
RAM 8 GB 8 GB 8 GB of 16 GB
Geheugen 128 GB of 256 GB 128 GB of 256 GB 128 GB of 512 GB
Camera’s
 • 12 MP
 • 6 MP groothoeklens
 • 4K video recording
 • 12 MP
 • 6 MP groothoeklens
 • 4K video recording
 • 12 MP
 • 6 MP groothoeklens
 • 4K video recording
Selfiecamera 12 MP 12 MP
 • 12 MP
 • 12 MP groothoeklens
Accu 8000 mAh met Fast Charging tot 45 watt 10.090 mAh met Fast Charging tot 45 watt 11.200 mAh met Fast Charging tot 45 watt
Extra Inclusief S Pen, zonder oplader, met of zonder 5G, vier AKG stereo speakers Inclusief S Pen, zonder oplader, met of zonder 5G, vier AKG stereo speakers Inclusief S Pen, zonder oplader, met of zonder 5G, vier AKG stereo speakers
Kleuren Grafiet, Zilver, Pink Gold Grafiet, Zilver, Pink Gold Grafiet
Adviesprijs
 • 8/128 GB: 749 euro
 • 8/256 GB: 799 euro
 • 8/128 GB 5G: 899 euro
 • 8/256 GB 5G: 949 euro
 • 8/128 GB: 949 euro
 • 8/256 GB: 999 euro
 • 8/128 GB 5G: 1.099 euro
 • 8/256 GB 5G: 1.149 euro
 • 8/128 GB: 1.149 euro
 • 12/512 GB: 1.449 euro
 • 8/128 GB 5G: 1.299 euro
 • 12/512 GB 5G: 1.599 euro

 

Team Pocketinfo.nl

Wij zijn het enthousiaste team achter Pocketinfo.nl. Onze passie? Het delen van de meest betrouwbare en actuele informatie over slimme technologie. Ben je geïnteresseerd in samenwerking of wil je meer te weten komen over ons team? Ontdek de mogelijkheden en leer hoe wij samen jouw tech-doelen kunnen bereiken. Neem contact op >

Gerelateerde artikelen